Lista poległych w I wojnie światowej i walkach o wolność Ojczyzny (Aktualizacja 2022.10.29)

 

l.p.

Nazwisko imię

Data śmierci

Data

Urodzenia

Rodzice

Miejsce śmierci

1

Adamiec Józef

1916.03.24

1879.11.01

Paul Adamietz

Marie Opara

 

 

2.

Biskup Teofil

1914.08.22

(25 lat i 9 mies

Ur. Zgoze Kreis Bendzin

Wilhelm Biskup

 

Rossignol- Tintigny

3.

Błaszczyk Józef

1915.05.19

1879.08.22

Josef Blaszczyk

Jozefa Daneztki

Stara Slupia Rusland

4.

Będkowski Wojciech

1916.12.20

1896.04.20

Lorenz Bendkowski

Elisabeth Thomanek

1 klm südlich Ville devant Chaumont

5.

Bzdęga Franciszek

1916.09.22

 

 

 

 

6.

Bizoń Franciszek

1916.07.16

1896.09.13

Johann Bison

Catharina Macha

 

7.

Bartos Aleksander

 

 

 

 

8.

Czapla Teodor

1914.10.24

1888.12.10

Franz Czapla

Paulina Misera

Koznica Rusland

9.

Chrapka Jan

1917.06.13

1889.07.08

Józef Chrapka

Katarzyna Hoika

Reserve Lazarett I zu Gmünd

10.

Chrobok Franciszek

1916.06.07

1885.03.31

Józef Chrobok

Rozalia Ogłodek

 

11.

Dawid Robert

1914.09.15

1889.06.07

Brzezowitz

Anton Dawid

Eva Gembczyk

Binarville (Francja)

12.

Danecki Rudolf

1915.06.20

1893.04.09

Josef Danetzki

Anna Berdella

Kämpfen bei Souchez

13.

Dziemba[1] Józef

Ziemba Józef

1916.07.21

1891.03.08

 

Ignac Ziemba

Victoria Rabstein

Połnocnowschodni Albert (Francja) przez strzał w ramie poległ

14.

Danecki Piotr

1918.08.18

1893.04.09

Franz Danetzki

Anna Erleba

 

15.

Franielczyk Andrzej

1914.11.08

1914.11.28 USC

1883.11.28

 

Jakub Franielczyk

Katharina Rabus

Riesenburg

 

16.

Franielczyk Antoni

1915.06.09

1889.06.08

Jakob Franielczyk

Katharine Rabus

Kämpfen bei Lorettohöhe

17.

Ferenz Paweł

1918.07.01

1895.07.14

 

Franz Ferenz

Adelhaid Ribinski

 

18.

Franielczyk Piotr

1914.11.22

 

 

 

19.

Garbaciok Piotr

1919.06.23

 

 

 

20

Garus Piotr

1918.08.31

 

 

Józef Garus

 

21

Grabowski Piotr

 

 

 

 

22

Gajdzik Bernard

1917.11.05

 

 

 

23

Gawron Józef

1918.09.07

1893.09.15

Thomas Gawron

Rosalia Wieczorek

Chapelle de Armentiae

24

Grabowski Jan

1917.11.22

1897.05.03

Bartholomaus Grabowski

Marianna Koryciorz

Flandern

25

Gut Stefan

1915.07.19

1883.09.01

 

Albert Guth

Johanna Piwowar

Voucher (Francja)

26

Joszko Piotr

1914.09.22

1890.01.30

 

Peter Joschko

Julianna Wojczik

Mannheim

27

Jurczyński Piotr

1914.12.13

1891.04.28

Johann Jurczyński

Marianna Schymonek

Bois de la Sonnard (Francja)

28

Kocot Izydor

1917.04.06

1878.04.03

Joseph Kozott

Franziska Zientek

 

29

Kompalka Paweł

 

 

 

 

30

Koprek

1918.10.27

 

 

 

31

Koryciorz Tomasz

1915.02.19

1891.01.19

Franz Koryciorz

Julianna Oglodek

 

32

Koryciorz Paweł

1918.09.09

1893.01.22

 

Florian Koryciorz

Magdalena Scheja

Graincourt (Francja)

33

Koryciorz Izydor

1918.07.15

1897.05.01

Peter Koryciorz

Katahrina Danetzki

Tauerstellung 2,5 klm südlich Beine

34

Koryciorz Franciszek

1918.03.27

1887.10.05

Johann Koryciorz

Johanna Ruballa

Vendeville Albert (Francja)

35

Kiera Marcin

1918.04.11

1895.11.05

 

Stephan Kiera

Johanna Poledniok

Albert

36

Koryciorz Stefan

1917.07.23

1893.12.21

Stefan Koryciorz

Katharina Koryciorz

Dünaburg

37

Koryciorz Jakób

1917.04.03

1886.07.18

Johann Koryciorz

Maria Sobiegalla

Le Verguier

38

Kaczmarczyk Jan

1918.03.28

1916.03.28 USC

1893.08.19

 

Ignatz Kaczmarczyk

Franziska Chmielowski

Sturm auf Malancourt

39

Koryciorz Piotr

1915.09.20

1886.10.11

Joseph Koryciorz

Julia Klosa

Wulka in Rusland

40

Kloza Antoni

1915.08.15

1889.01.16

Peter Klosa

Agnes Kusch

Feldlazarett 6 VI Armeekorps

41

Kiera Tomasz

1914.12.26

1892.02.25

 

Stefan Kiera

Johanna Poledniok

Der Schlacht an der Rawka Bzura

42

Kostka Stanisław

1914.12.10

(lat 23)

Ur. w Rokittnitz

 

Karl Kostka

Apolonia Grzesiak

Skowroda Rusland

43

Ludwik Roman

1916.11.01

(lat 20)

Ur. Rosdzin Kreis Kattowitz

Wilhelm Ludwig

Selma Wystrichowski

Barleux an der Somma

44

Langer Adolf

1918.10.29

Lat 19

Birkenhain

Emanuel Langer

Bertha Scholtyssek

In den Kämphen vor ünd in der Hermannskllüng

45

Muc Jan

1915.12.13

 

 

 

46

Muc Antoni

1915.01.13

1886.06.13

(poza DW)

Bartholomaeus Mutz

Anna Czop

Argonnenwald (Francja)

47

Macha Jan

1918.10.18

 

 

 

48

Morgała Józef

1917.06.19

 

 

 

49

Muc Bernard

1918.04.17

1896.10.25

Bartholomaeus Mutz

Anna Czop

Jesütenberg links der straße Cambrai Arras